Eseménynaptár - 2017

Olvasóink értékelése: 0 / 5

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 

 

Hónap Nap Rendezvény megnevezése Rendezvény megnevezése ROMÁNUL Település, Helyszín Település, Helyszín
ROMÁNUL
Szervező / Egyesület
MAGYAR röv.
Szervező /Egyesület
ROMÁN röv.
Programfelős neve
január 1 Petőfi Sándor születésének emlékünnepe Comemorarea zilei de naştere a poetului Petőfi Sándor Székelykeresztúr, "Petőfi Sándor" Ált. Iskola előtti szobor Cristuru Secuiesc, Statuia poetului  Petőfi Sándor in fața Scolii Gen. "Petőfi Sándor" Székelykeresztúr Város Önkormányzata,  "Petőfi Sándor" Ált. Iskola Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Scoala Gen. "Petőfi Sándor" Köblös Domokos,
Simó Ildikó
január 13 Jótékonysági koncert SWAG együttes Concert caritativ Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Casa de cultură Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Fehérlófia Egyesület Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociaţia "Fehérlófia" Mátéffi Hajnalka
január 15 Újévi koncert Concert de anul nou Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Casa de cultură Székelykeresztúr Város Önkormány-zata, Polgári Fúvószenekar 1895 Egyesület Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociaţia "Polgári Fúvószenekar 1895" Nagy Levente,
Demeter Levente
január 16-21 Ökumenikus imahét Săptămâna ecumenică a rugăciunilor Székelykeresztúr, történelmi egyházak templomai Cristuru Secuiesc, bisericile cultelor istorice Székelykeresztúr, történelmi egyházak Cristuru Secuiesc, cultele istorice religioase Történelmi egyházak lelkészei
február 11 Hagyományos disznótoros vetélkedő Pomana traditională a porcului Székelykeresztúr, Zeyk Domokos Technológiai Líceum udvara Cristuru Secuiesc, Curtea Liceului Tehnologic "Zeyk Domokos" Székelykeresztúr Város Önkormányzata Consiliul Local Cristuru Secuiesc Köblös Domokos,
Tódor Éva
március 3 Női Világimanap Ziua mondială de rugăciune a femeilor Székelykeresztúr, Történelmi egyházak temploma Cristuru Secuiesc, bisericile cultelor istorice Székelykeresztúr, történelmi egyházak Cristuru Secuiesc, cultele istorice religioase Történelmi egyházak Nőszövetségeinek vezetői
március 13-17 Petőfi Napok Zilele Petőfi Székelykeresztúr, "Petőfi Sándor" Általános Iskola Cristuru Secuiesc, Scoala Gen."Petőfi Sándor" Székelykeresztúr, "Petőfi Sándor "Ált. Iskola Cristuru Secuiesc, Scoala Gen. "Petőfi Sándor" Simó Ildikó
március 15 Emlékezés az 1848-as forradalom kitörésére Comemorarea revoluţiei din 1848 Székelykeresztúr, Szabadság tér Cristuru Secuiesc, Piaţa Libertăţii Székelykeresztúr Város Önkormány-zata, "Orbán Balázs" Gimnázium Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Liceul Teoretic "Orbán Balázs" Tódor Éva,
Simó Béla
április 9 Városi Nőszövetségi Zárónap Festivitatea Asociatiei Femeilor Religioase orăşeneşti Székelykeresztúr, történelmi egyházak temploma Cristuru Secuiesc, bisericile cultelor istorice Székelykeresztúri történelmi egyházak Cultele religioase din Cristuru Secuiesc Történelmi egyházak Nőszövetségeinek vezetői
április 11 Magyar Költészet Napja Ziua poeziei maghiare Székelykeresztúr, Művelődési Ház, József Attila szobra Cristuru Secuiesc, Casa de cultura, Statuia poetului József Attila Székelykeresztúr Város Önkormány-zata, Székelykeresz-túri Kistérség Szövetség Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia Regiunea Cristuru Secuiesc Faluvégi-Bartha Noémi,
Bándi- Keszey Judit
május 7 Anyák Napja, Családnap Ziua Mamei şi a familiei Székelykeresztúr, történelmi egyházak templomai Cristuru Secuiesc, bisericile cultelor istorice Székelykeresztúri történelmi egyházak Cultele religioase din Cristuru Secuiesc Történelmi egyházak lelkészei
május 28 Hősök Napja Ziua eroilor Székelykeresztúr, "Székely sirató" emlékhely Cristuru Secuiesc, Statuia "Székely sirató" Székelykeresztúr Város Önkormányzata Consiliul Local Cristuru Secuiesc Gálfalvi Sándor,
Tódor Éva
június 4 Nemzeti Összetartozás Napja- Emlékezés a Trianoni Békediktátumra Ziua solidarităţii Nationale- Comemorarea dictatului de pace de la Trianon Székelykeresztúr, Református templom, Országzászlós emlékmű Cristuru Secuiesc, Biserica Reformata, Monumentul National Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Református Egyházközség, "Berde Mózes" Unitárius Gimnázium Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Parohia Reformata, Scoala Gimnaziala "Berde Mózes" Történelmi egyházak lelkészei,
Tódor Éva
június 4 Sóskúti Néptánctalálkozó Festivalul de dans popular "Sóskút" Székelykeresztúr, Sóskút Cristuru Secuiesc, Sóskút Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Szitakötő Egyesület Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia "Szitakötő" Sipos Dezső,
Tódor Éva
június 9 Múzeumok éjszakája Noaptea muzeelor Székelykeresztúr, "Molnár István" Múzeum Cristuru Secuiesc, Muzeul "Molnár István" Székelykeresztúri Kistérség Szövetség, "Molnár István" Múzeum Asociatia Regiunea Cristuru Secuiesc, Muzeul "Molnár István" Sándor- Zsigmond Ibolya
június 12 Múzeumok Majálisa- Székelyföldi Múzeumok találkozója Întâlnirea anuală a muzeelor din Ţinutul Secuiesc Székelykeresztúr, "Molnár István" Múzeum Cristuru Secuiesc, Muzeul "Molnár István" Székelykeresztúri "Molnár István" Múzeum Cristuru Secuiesc, Muzeul "Molnár István" Sándor- Zsigmond Ibolya,
Orbán Lívia- Borbála
június 25 Fúvószenekarok XXXVI. Nemzetközi Találkozója Întâlnirea Internaţională a Fanfarelor, ediţia XXXVI. Székelykeresztúr, Sóskút Cristuru Secuiesc, Sóskút Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Polgári Fúvószenekar 1895 Egyesület Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia "Polgári Fúvószenekar 1895" Nagy Levente, Demeter Levente
július 31 Emlékezés Petőfi Sándor költő halálának évfordulójára Comemorarea dispariţiei tragice a poetului Petőfi Sándor Székelykeresztúr, Gyárfáskert, Petőfi Sándor körtefája Cristuru Secuiesc, Conacul "Gyárfáskert", Pomul legendar al poetului Petőfi Sándor Székelykeresztúr Város Önkormányzata, "Petőfi Sándor" Ált. Iskola, Petőfi Sándor Műv. És Kutatási Egyesület Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Scoala Gen. "Petőfi Sándor", Asoc. Cult. de Cercetare Petőfi Sándor Tódor Éva,
Nemes Sándor
augusztus 4-5 Kistérségi Napok Zilele Regionale Székelykeresztúr, Szabadság tér Cristuru Secuiesc, Piata Libertatii Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Székelykeresztúri Kistérség Szövetség Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia Regiunea Cristuru Secuiesc Simó Béla,
Faluvégi- Bartha Noémi,
Tódor Éva
szeptember 24 Őszi hálaadás és terménybemutató Ziua recoltei Székelykeresztúr, Barátság-Ház udvara Cristuru Secuiesc, Biserica Unitariana Székelykeresztúri Unitárius Egyházközség Cristuru Secuiesc, Biserica Unitariană Tódor Csaba,
Demeter Domokos
október 6 Emlékezés az aradi 13 vértanúra Comemorarea celor 13 generali  martiri de la  Arad Székelykeresztúr, "Molnár István" Múzeum, Milleniumi emlékmű Cristuru Secuiesc, Muzeul "Molnár István", Monumentul "Millenium" Székelykeresztúr Város Önkormányzata, "Zeyk Domokos" Technológiai Líceum Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Liceul Tehnologic "Zeyk Domokos" Tódor Éva,
Faluvégi- Bartha Noémi
október 23 Emlékezés az 1956-os magyar forradalomra Comemorarea izbucnirii revolutiei maghiare din 1956 Székelykeresztúr, Református templom, Milleniumi emlékmű Cristuru Secuiesc, Biserica Reformata, Monumentul "Millenium" Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Történelmi egyházak, "Berde Mózes" Unitárius Gimnázium Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Cultele religioase din Cristuru Secuiesc, Gimnaziul Unitarian "Berde Mózes" Történelmi egyházak lelkészei, Tódor Éva
december 5 Városi Mikulásnap Ziua lui Moş Nicolae Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Casa de cultură Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Székelykeresztúri Kistérség Szövetség Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia Regiunea Cristuru Secuiesc Faluvégi- Bartha Noémi,
Tódor Éva
december 16-17 Karácsonyi Vásár Târgul de Crăciun Székelykeresztúr, Városi piactér Cristuru Secuiesc, Piata Agro-alimentara a oraşului Székelykersztúr Város Önkormányzata, Székelykeresztúri iskolák, Székelykeresztúri Kistérség Szövetség Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Şcolile din oraş, Asociatia Regiunea Cristuru Secuiesc Faluvégi- Bartha Noémi,
az oktatási intézmények tantestületei
                 

pnrr

Cikkmegtekintések találatai
1420566

Mit jelent neked az EU?
Zenta testvérvárosunk felmérése az alábbi képre kattintva elérhető:flag of european union

Székelykeresztúr Város Polgármesteri Hivatala most már elérhető a facebookon is!
facebook like logo vector 400x400

copyright (c) 2011-2024 - Székelykeresztúr Város Önkormányzata    |    hosting by gsystems.ro

Search