Eseménynaptár - 2018

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív
 
Hónap Nap Rendezvény megnevezése Rendezvény megnevezése ROMÁNUL Település, Helyszín Település, Helyszín ROMÁNUL Szervező / Egyesület  MAGYAR röv. Szervező/Egyesület  ROMÁN röv. Programfelős neve
január 20, 21 Újévi Minősítő Koncert Concert de anul nou Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Casa de cultură Székelykeresztúr Város Önkormány-zata, Polgári Fúvószenekar 1895 Egyesület Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociaţia "Polgári Fúvószenekar 1895" Nagy Levente,      Demeter Levente
január 22-26 Ökumenikus imahét Săptămâna ecumenică a rugăciunilor Székelykeresztúr, történelmi egyházak templomai Cristuru Secuiesc, bisericile cultelor istorice Székelykeresztúr, történelmi egyházak Cristuru Secuiesc, cultele istorice religioase Történelmi egyházak lelkészei
január 22 A magyar kultúra napja Ziua culturii maghiare Székelykeresztúr, Városi Könyvtár Cristuru Secuiesc, Biblioteca Oraseneasca Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Városi Könyvtár Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Biblioteca Oraseneasca Lőrinczi Edit, Badeu Dalma
január 29-30 Orbán Balázs emlékverseny Concursul Orbán Balázs Székelykeresztúr, Orbán Balázs Gimnázium Cristuru Secuiesc, Liceul Teoretic "Orbán Balázs" Orbán Balázs Gimnázium Liceul Teoretic "Orbán Balázs" Demeter Levente
február 10 Hagyományos disznótoros vetélkedő Pomana traditională a porcului Székelykeresztúr, Zeyk Domokos Technológiai Líceum udvara Cristuru Secuiesc, Curtea Liceului Tehnologic "Zeyk Domokos" Székelykeresztúr Város Önkormányzata Consiliul Local Cristuru Secuiesc Köblös Domokos,     Tódor Éva
február 21 Felolvasómaraton Maratonul lecturii Székelykeresztúr, Városi Könyvtár Cristuru Secuiesc, Biblioteca Oraseneasca Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Városi Könyvtár Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Biblioteca Oraseneasca Lőrinczi Edit, Badeu Dalma
március 2 Női Világimanap Ziua mondială de rugăciune a femeilor Székelykeresztúr, Történelmi egyházak temploma Cristuru Secuiesc, bisericile cultelor istorice Székelykeresztúr, történelmi egyházak Cristuru Secuiesc, cultele istorice religioase Történelmi egyházak Nőszövetségeinek vezetői
március .12-16 Petőfi Napok Zilele Petőfi Székelykeresztúr, "Petőfi Sándor" Általános Iskola Cristuru Secuiesc, Scoala Gen."Petőfi Sándor" Székelykeresztúr, "Petőfi Sándor "Ált. Iskola Cristuru Secuiesc, Scoala Gen. "Petőfi Sándor" Simó Ildikó
március 13-Jan "Vállalkozni jó"-mesterségek éjszakája, verseny Noaptea meseriilor+ concurs antreprenorial Székelykeresztúr, Zeyk Domokos Technológiai Líceum Cristuru Secuiesc, Liceul Tehnologic "Zeyk Domokos" Zeyk Domokos Technológiai Líceum   Liceul Tehnologic "Zeyk Domokos" Balázs Mihály, Kiss József
március .16 "Engedjétek énekelni a gyermekeket" körzeti népdalvetélkedő Corcurs regional de cântece popoulare Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Caminul Cultural "Petőfi Sándor" Általános Iskola Cristuru Secuiesc, Scoala Gen. "Petőfi Sándor" Borbély Júlia
március 15 Emlékezés az 1848-as forradalom kitörésére Comemorarea revoluţiei din 1848 Székelykeresztúr, Szabadság tér Cristuru Secuiesc, Piaţa Libertăţii Székelykeresztúr Város Önkormány-zata, Berde Mózes Unitárius Gimnázium Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Gimnaziul Unitarian "Berde Mózes" Tódor Éva,                 Simó Béla
március 20 Klasszikus, népzenei és könnyűzenei koncert Concert de muzică clasică, populară şi uşoară Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Caminul Cultural "Cimbora" Gyerekek Klubja, Szitakötő Egyesület Clubul Copiilor "Cimbora", Asociatia Szitakötő Sipos Dezső
április 10 Könyvtárbemutató és könyvturka Scotoceşte printre cărţi- Prezentarea bibliotecii si oferirea de cărţi gratis Székelykeresztúr, Városi Könyvtár Cristuru Secuiesc, Biblioteca Oraseneasca Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Városi Könyvtár Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Biblioteca Oraseneasca Lőrinczi Edit, Badeu Dalma
április 11 Magyar Költészet Napja Ziua poeziei maghiare Székelykeresztúr, Művelődési Ház, József Attila szobra Cristuru Secuiesc, Casa de cultura, Statuia poetului József Attila Székelykeresztúr Város Önkormány-zata, Székelykeresz-túri Kistérség Szövetség Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia Regiunea Cristuru Secuiesc Faluvégi-Bartha Noémi,                 Bándi- Keszey Judit
április 21 A Mákvirágok Néptánccsoport 15 éves jubileumi gálaműsora Gala dansului popular pentru aniversarea a 15 ani al formatiei Mákvirágok Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Caminul Cultural Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Szitakötő Egyesület Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia Szitakötő Mátéfi Csaba és Mátéfi Zita
április 25 Városi Nőszövetségi Zárónap Festivitatea Asociatiei Femeilor Religioase orăşeneşti Székelykeresztúr, történelmi egyházak temploma Cristuru Secuiesc, bisericile cultelor istorice Székelykeresztúr, történelmi egyházak Cultele religioase din Cristuru Secuiesc Történelmi egyházak Nőszövetségeinek vezetői 
május 13 Anyák Napja, Családnap Ziua Mamei şi a familiei Székelykeresztúr, történelmi egyházak templomai Cristuru Secuiesc, bisericile cultelor istorice Székelykeresztúri történelmi egyházak Cultele religioase din Cristuru Secuiesc Történelmi egyházak lelkészei
május .12 Tordai ediktum 450. évfordulója. A székelykeresztúri Unitárius Gimnázium alapításának 225. évfordulója 450 de ani de la proclamarea edictului de la Turda. 225 de ani de la fondarea Liceului Unitarian din Cristuru Secuiesc Székelykeresztúr, Berde Mózes Unitárius Gimnázium  Cristuru Secuiesc, Gimnaziul Unitarian "Berde Mózes"  Berde Mózes Unitárius Gimnázium   Gimnaziul Unitarian "Berde Mózes" Varró Margit
május .18 Az Orbán Balázs Gimnázium Ballagási Ünnepélye Ultimul clopoţel Székelykeresztúr, Orbán Balázs Gimnázium Cristuru Secuiesc, Liceul Teoretic "Orbán Balázs" Orbán Balázs Gimnázium Liceul Teoretic "Orbán Balázs" Demeter Levente, György István Csaba
május 24 A Berde Mózes Unitárius Gimnázium Ballagási Ünnepélye Festivitatea de incheiere a ciclului şcolar pentru clasele a XII-a Székelykeresztúr, Berde Mózes Unitárius Gimnázium  Cristuru Secuiesc, Gimnaziul Unitarian "Berde Mózes"  Berde Mózes Unitárius Gimnázium   Gimnaziul Unitarian "Berde Mózes" Varró Margit
május 25 A Zeyk Domokos Technológiai Liceum Ballagási Ünnepélye Ultimul clopoţel Székelykeresztúr, Zeyk Domokos Technológiai Líceum  Cristuru Secuiesc, Liceul Tehnologic "Zeyk Domokos" Zeyk Domokos Technológiai Líceum  Cristuru Secuiesc, Liceul Tehnologic "Zeyk Domokos" Baciu Gyöngyvér
május 25 "Meséljünk a Mesevárban"- megyeközi mesemondó verseny "Să povestim in Cetatea de poveşti"- concurs interjudetean Székelykeresztúr, Mesevár Napközi Otthon Cristuru Secuiesc, Gradinita Mesevar Mesevár Egyesület Asociatia Mesevár Takács Ilona Zita, Larcher Klára
május 26 Jótékonysági Maraton Maraton pentru o cauză caritativă Székelykeresztúr Cristuru Secuiesc Erdélyi Ifjúsági Egyesület Asociatia Tinerilor din Ardeal Gagyi Réka
május 28 Hősök Napja Ziua eroilor Székelykeresztúr, "Székely sirató" emlékhely Cristuru Secuiesc, Statuia "Székely sirató" Székelykeresztúr Város Önkormányzata Consiliul Local Cristuru Secuiesc Gálfalvi Sándor,  Bándi-Keszey Judit
május 31 Törpe olimpia Olimpiada micuţilor Székelykeresztúr, Orbán Balázs Gimnázium Cristuru Secuiesc, Liceul Teoretic "Orbán Balázs" Orbán Balázs Gimnázium Liceul Teoretic "Orbán Balázs" Benedekfi Elza
június  3 Sóskúti Néptánctalálkozó Festivalul de dans popular "Sóskút" Székelykeresztúr, Sóskút Cristuru Secuiesc, Sóskút Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Szitakötő Egyesület Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia "Szitakötő" Sipos Dezső          
június  4 Nemzeti Összetartozás Napja- Emlékezés a Trianoni Békediktátumra Ziua solidarităţii Nationale- Comemorarea dictatului de pace de la Trianon Székelykeresztúr, Református templom, Országzászlós emlékmű  Cristuru Secuiesc, Biserica Reformata, Monumentul National Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Református Egyházközség, Orbán Balázs Gimnázium Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Parohia Reformata, Liceul "Orbán Balázs" Történelmi egyházak lelkészei,Tódor Éva
június  12 Múzeumok éjszakája Noaptea muzeelor Székelykeresztúr, "Molnár István" Múzeum Cristuru Secuiesc, Muzeul "Molnár István" Székelykeresztúri Kistérség Szövetség, "Molnár István" Múzeum Asociatia Regiunea Cristuru Secuiesc, Muzeul "Molnár István" Sándor- Zsigmond Ibolya
június  18-22 Diáknapok Zilele Studenţesti Székelykeresztúr Cristuru Secuiesc Székelykeresztúr, Erdélyi Ifjúsági Egyesület Asociatia Tinerilor din Ardeal Gagyi Réka
június  23-24 Fúvószenekarok XXXVI. Nemzetközi Találkozója Întâlnirea Internaţională a Fanfarelor, ediţia XXXVI. Székelykeresztúr, Sóskút Cristuru Secuiesc, Sóskút Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Polgári Fúvószenekar 1895 Egyesület Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia "Polgári Fúvószenekar 1895" Nagy Levente,       Demeter Levente
július 31 Emlékezés Petőfi Sándor költő halálának évfordulójára Comemorarea dispariţiei tragice a poetului Petőfi Sándor Székelykeresztúr, Gyárfáskert, Petőfi Sándor körtefája Cristuru Secuiesc, Conacul "Gyárfáskert", Pomul legendar al poetului Petőfi Sándor Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Orbán Balázs Gimnázium,  Petőfi Sándor Műv. És Kutatási Egyesület Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Liceul "Orbán Balázs", Asoc. Cult. de Cercetare Petőfi Sándor Tódor Éva,             Nemes Sándor
augusztus .3-4 Kistérségi Napok Zilele Regionale Székelykeresztúr, Szabadság tér Cristuru Secuiesc, Piata Libertatii Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Székelykeresztúri Kistérség Szövetség Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia Regiunea Cristuru Secuiesc Simó Béla,           Faluvégi- Bartha Noémi, Tódor Éva
szeptember 30 Őszi hálaadás és terménybemutató Ziua recoltei Székelykeresztúr, Barátság-Ház udvara Cristuru Secuiesc, Biserica Unitariana Székelykeresztúri Unitárius Egyházközség Cristuru Secuiesc, Biserica Unitariană Tódor Csaba,       Demeter Domokos
október 6 Emlékezés az aradi 13 vértanúra Comemorarea celor 13 generali  martiri de la  Arad Székelykeresztúr, "Molnár István" Múzeum, Milleniumi emlékmű Cristuru Secuiesc, Muzeul "Molnár István", Monumentul "Millenium" Székelykeresztúr Város Önkormányzata, "Petőfi Sándor" Általános Iskola Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Scoala Generala "Petőfi Sándor" Tódor Éva      
október 7 Idősek Napja Ziua Varstnicilor Székelykeresztúr Cristuru Secuiesc Székelykeresztúr Város Önkormányzata Consiliul Local Cristuru Secuiesc Tódor Éva, Bándi-Keszey Judit
október 23 Emlékezés az 1956-os magyar forradalomra Comemorarea izbucnirii revolutiei maghiare din 1956 Székelykeresztúr, Unitárius templom, Milleniumi emlékmű  Cristuru Secuiesc, Biserica Unitariana, Monumentul "Millenium" Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Történelmi egyházak, "Zeyk Domokos" Technológiai Líceum Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Cultele religioase din Cristuru Secuiesc, "Zeyk Domokos" Technológiai Líceum Történelmi egyházak lelkészei,Tódor Éva
október 25 Könyvtárbemutató és könyvturka Scotoceste printre carti- Prezentarea bibliotecii si oferirea de carti gratis Székelykeresztúr, Városi Könyvtár Cristuru Secuiesc, Biblioteca Oraseneasca Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Városi Könyvtár Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Biblioteca Oraseneasca Lőrinczi Edit, Badeu Dalma
november 23 Városi Gólyabál Balul Bobocilor Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Casa de cultură Erdélyi Ifjúsági Egyesület Asociatia Tinerilor din Ardeal Gagyi Réka
december .5-6 Városi Mikulásnap Ziua lui Moş Nicolae Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Casa de cultură Székelykeresztúr Város Önkormányzata, Székelykeresztúri Kistérség Szövetség Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Asociatia Regiunea Cristuru Secuiesc Faluvégi- Bartha Noémi, Tódor Éva
december 14 Jótékonysági Koncert Concert pentru o cauză caritativă Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Casa de cultură Erdélyi Ifjúsági Egyesület Asociatia Tinerilor din Ardeal Gagyi Réka
december 15-16 Karácsonyi Vásár Târgul de Crăciun Székelykeresztúr, Városi piactér Cristuru Secuiesc, Piata Agro-alimentara a oraşului Székelykersztúr Város Önkormányzata, Székelykeresztúri iskolák, Székelykeresztúri Kistérség Szövetség Consiliul Local Cristuru Secuiesc, Şcolile din oraş, Asociatia Regiunea Cristuru Secuiesc Faluvégi- Bartha Noémi, az oktatási intézmények tantestületei 
december 27 Karácsonyi Gálaműsor Spectacol de Crăciun Székelykeresztúr, Művelődési Ház Cristuru Secuiesc, Casa de cultură Szitakötő Egyesület Asociatia Szitakötő Mátéfi Csaba és Mátéfi Zita

Cikkmegtekintések találatai
1121376

Mit jelent neked az EU?
Zenta testvérvárosunk felmérése az alábbi képre kattintva elérhető:flag of european union

Székelykeresztúr Város Polgármesteri Hivatala most már elérhető a facebookon is!
facebook like logo vector 400x400

copyright (c) 2011-2023 - Székelykeresztúr Város Önkormányzata    |    hosting by gsystems.ro

Search